Skip to content Skip to footer

Narodowe czytanie na Zamku w Liwie

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie postanowiło uczcić okrągłą rocznicę powstania zasłużonej dla Polski szabli okolicznościową wystawą.

Wydarzenie okolicznościowe
Fryderyk Skarbek na tle swojej rodziny

Prezentacja na Zamku w Liwie stanowi jedną z prac dyplomowych artysty. Patryk Wilk zaprasza odbiorców do świata, w którym próbuje opowiedzieć czym jest strach i lęk

Początek lata to doskonały miesiąc na rozpoczęcie pasjonujących wakacyjnych podróży, zwłaszcza jeśli kuszą nas one pięknymi aromatami, doskonałymi walorami smakowymi i zostały okraszone ciekawą historią. Dlatego wszystkich koneserów dobrej kuchni po raz kolejny zapraszamy do Zamku w Liwie, gdzie liwska warownia odsłoni swoje kolejne kulinarne oblicze.

Księżna Anna Mazowiecka z Radziwiłów (1475 – 1522) stała się główną bohaterką wczorajszej konferencji i wystawy na zamku w Liwie.

Dragoni to specyficzny, uniwersalny rodzaj wojska umiejący walczyć i konno i pieszo powstał na zachodzie Europy u schyłku XVI w.

W odległości 7 kilometrów od liwskiego zamku znajduje się punk widokowy – Sowia Góra.

Oprócz samego zamku, który niewątpliwie stanowi najciekawszy zabytek Liwa, warto obejrzeć inne interesujące zabytki i zakątki, których jest całkiem dużo i bardzo różnorodnych – co nie dziwi biorąc pod uwagę średniowieczny rodowód miejscowości i jej burzliwe dzieje.

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Translate »
Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.