Skip to content Skip to footer

Stanisław Drąg
– 50 lat –
Kapłan i Artysta

Ks. Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie koło Ciepielowa. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.
W latach 1968 – 1972 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim teologię i historię sztuki ze specjalizacją konserwacji zabytków. Od 2004 do 2016 roku był proboszczem parafii św. Trójcy w Grabowie nad Pilicą. Rysunki, akwarele, obrazy olejne, a przede wszystkim ikony ksiądz kanonik tworzy od ponad pół wieku. Swoje prace prezentował m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Seminarium Duchownym w Sandomierzu, Muzeum Historyczno — Archeologicznym w Ostrowcu, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Zamku Książ koło Wałbrzycha.

Wystawę ikon zwanych przez Niego „deskami do nieba – wieczorną i nocną modlitwą ukrytą w malowanych deskach”.

 

 

 

Ks. Stanisław Drąg

Ks. Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie koło Ciepielowa. Od 2004 do 2016 roku był proboszczem parafii św. Trójcy w Grabowie nad Pilicą. Rysunki, akwarele, obrazy olejne, a przede wszystkim ikony ksiądz kanonik tworzy od ponad pół wieku.

Datamaj - czerwiec 2019ArtystaKs. Stanisław DrągGaleriaPiwnice gotyckieShare

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Translate »
Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.