Skip to content Skip to footer

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie postanowiło uczcić okrągłą rocznicę powstania zasłużonej dla Polski szabli okolicznościową wystawą.

Wydarzenie okolicznościowe
Fryderyk Skarbek na tle swojej rodziny

Prezentacja na Zamku w Liwie stanowi jedną z prac dyplomowych artysty. Patryk Wilk zaprasza odbiorców do świata, w którym próbuje opowiedzieć czym jest strach i lęk

Księżna Anna Mazowiecka z Radziwiłów (1475 – 1522) stała się główną bohaterką wczorajszej konferencji i wystawy na zamku w Liwie.

Dragoni to specyficzny, uniwersalny rodzaj wojska umiejący walczyć i konno i pieszo powstał na zachodzie Europy u schyłku XVI w.

Twórczyni ludowa z powiatu węgrowskiego zajmuje się działalnością artystyczną już ponad 30 lat. Pracuje w zakresie tradycyjnych dyscyplin rękodzielniczych: tkactwa dywanów dwuosnowowych, wycinankarstwa z opłatka, wytwarzania rekwizytów obrzędowych (palm wielkanocnych) oraz wykonywania kwiatów z bibuły.

Zabytkowa broń i malarstwo orientalne ze zbiorów Muzeum Azji Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

Stanisław Drąg urodził się w 1941 r. w Kałkowie k. Ciepielowa. Po ukończeniu Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1960 r.)

„Szkocja oczami Michała Michalaka” to kolejne w liwskim muzeum spotkanie z fascynującą Szkocją, jej kulturą, przyrodą, architekturą i dniem codziennym.

Mój pejzaż
wystawa fotografii plenerowej
Ryszarda Sakowskiego

Ryszard Sakowski urodził się w 1953 roku. Fotografią zaczął interesować się w latach 60. XX wieku. Jego zainteresowania koncentrują się na pejzażu, szczególnie upodobał sobie dolinę Liwca, w otoczeniu której mieszka.

Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych:w 2008 r. w Domu Kultury w Ząbkach, na wystawie w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym “Wisła w życiu Kazimierza”, w Rybniku na wystawie “Diabełnie śpi”;
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w. Węgrowie „Dwie rzeki dwa spojrzenia w Liwiec i Orzyc w fotografiach” (wraz z Maciejem Jóźwiakiem”oraz w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie:

Urodziłem się w 1966 r. w Parczewie. Prawdopodobnie szarość życia w latach 70-tych spowodowała, że lubiłem spędzać wolny czas przy malowaniu farbami plakatowymi i rysowaniu.

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Translate »
Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.